Воскресенье, 24.11.2024, 10:38

БрокБест все виды таможенных брокерских услуг

Меню сайта
Календарь
«  Май 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Курс валют
Погода
Новини
Партнер
Oborot.ru - информационные и интернет-технологии для вашего бизнеса
SpyLog
Партнер
Мини-чат

Главная » 2010 » Май » 18 » Колегія Митної служби проаналізувала роботу відомства за 4 місяці 2010 року
22:41
Колегія Митної служби проаналізувала роботу відомства за 4 місяці 2010 року

15 травня відбулось розширене засідання Колегії Державної митної служби України, під час якого були детально проаналізовані результати роботи відомства протягом І кварталу.

„Наше завдання сьогодні ґрунтовно проаналізувати свою роботу, щоб конструктивно і по суті оцінити свої здобутки та віднайти недопрацювання, - відкрив засідання Голова Служби Ігор Калєтнік, - не зважаючи на труднощі, що мають об’єктивний характер, протягом останніх двох місяців нам вдалося надати новий імпульс діяльності відомства, хоча й резервів у нашій роботі достатньо.”

 


Як зазначалося, у січні - квітні поточного року митними органами перераховано до Державного бюджету (без урахування митного оформлення природного газу) 23,9 млрд.грн. Порівняно з аналогічним періодом 2009 року, коли було перераховано 17,4 млрд.грн, темп росту митних платежів склав 137,4 %. У квітні Держмитслужбою забезпечено надходження доходів до бюджету у сумі 8,6 млрд. грн., зростання порівняно з квітнем 2009 року склало майже на 24 % (на 1,6 млрд. грн.). Позитивна тенденція в динаміці митних платежів підкреслюється також показником середньоденних надходжень: так у квітні поточного року він склав 393 млн. грн. Досягти таких результатів вдалося завдяки активізації контролю за достовірністю та повнотою декларування товарів, а також запровадження єдиного підходу до визначення митної вартості. 

 


Загалом, протягом квітня збільшилися суми сплачених платежів: з одного морського судна з 400 тис. грн. до 4 млн.грн.,  з одного контейнера – з 48 тис.грн. до майже 90 тис.грн., з одного автомобіля – на 22%. В розрізі товарних груп платежі зросли з  овочів на 20%, фруктів – вдвічі, м’ясопродуктів – на 15%, риби – до 50%, побутової  техніки – на 10%, товарів легкої промисловості – до 33%, товарів хімічної промисловості – на 13%. 

 


У квітні суттєво зменшився імпорт таких податкоємних товарів, як засоби виробництва, легкові автомобілі та споживчі товари. У той же час при зменшенні на 14 % обсягів імпорту сума митних платежів, сплачених з однієї тонни, зросла на 14 %. При зменшенні на 14 % кількості імпортованих автомобілів сума сплачених митних платежів з одного автомобіля зросла на 22 %. При зменшенні на 16 % обсягів імпорту дешевого сегменту одягу, імпорт більш дорогого одягу зріс у 2,3 рази. Частка обсягів імпорту шкіряного взуття зросла на 29 %, при цьому зменшилась питома вага взуття з полімерним верхом. Відбулася так звана „поява” нових товарів, які досі були відсутні у базі даних митної служби, зокрема це шкіряне взуття відомих торговельних марок, італійський брендовий одяг, плазмові телевізори, ноутбуки та інше. 

 


Вищенаведені приклади яскраво свідчать про позитивні результати роботи Митної служби за напрямком забезпечення достовірності декларування та легалізації імпорту, а зменшення митних платежів внаслідок падіння імпорту, що оподатковується, були компенсовані за рахунок виведення з тіні товарів більш дорогого цінового ряду та розширення бази оподаткування. 

Окремо Колегія проаналізувала роботу митних органів по контролю за правильністю визначення митної вартості. Відзначалося, що у квітні було суттєво посилено відповідальність посадових осіб митних органів, які здійснюють такий контроль.  Дієвих результатів вдалося досягти також завдяки запровадженню на постійній основі аналізу рівнів митної вартості окремих товарів в розрізі кожного митного органу.

 


Керівники митних органів були попереджені про персональну відповідальність за забезпечення в повному обсязі доходів Держбюджету. Позитивна динаміка квітня та травня щодо збільшення надходжень митних платежів до бюджету має бути забезпечена митними органами і в подальшому. Як зазначалося, виявлення нових резервів, направлених на збільшення доходів бюджету, можливе за рахунок підняття на якісно новий рівень аналітичної роботи як в центральному апараті, так і на місцях. 

За результатами засідання було притягнуто до дисциплінарної відповідальності керівників митниць, які протягом квітня поточного року не забезпечили виконання розпису доходів державного бюджету.

 


На засіданні було обговорено також заплановану оптимізацію структури митних органів України, яка буде приведена у відповідність із адміністративно-територіальним устроєм країни. Зміни будуть реалізовані у кілька етапів та дозволять суттєво удосконалити організацію роботи, матеріально-технічну базу та кадрову складову. Усі зміни в структурі відбуватимуться за рахунок приєднання, а не ліквідації митних органів. «Ми не допустимо масові звільнення – заспокойте людей, вони повинні спокійно працювати, а не нервувати», - зазначив Ігор Калєтнік, звертаючись до керівників митниць. 

 


Детального аналізу на засіданні дістала протидія контрабанді. Колегія визнала, що робота в цьому напрямку потребує вдосконалення, особливо її пошуково-аналітична складова. Як зазначалося, митні органи недостатньо уваги приділяють також співпраці з іншими правоохоронними органами, результативність спільних дій повинна бути вищою. Також неналежною була визнана робота по оскарженню рішень судів першої інстанції. 

 


Відповідальне ставлення до своїх обов‘язків та поставлених завдань вимагає максимальної віддачі від кожного, - сказав Голова Служби Ігор Калєтнік, підсумовуючи засідання, -  Митниця, крім того, повинна стати партнером бізнесу: ми повинні чути наших партнерів, тільки тоді матимемо дієвість співпраці, а робота кожного керівника митниці буде оцінюватися за такими критеріями як системність та якість. 

Просмотров: 617 | Добавил: dimgo | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: